PODLAHAŘSKÉ PRÁCE - Střechy a stavby Zdeněk Pětník

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

PODLAHAŘSKÉ PRÁCE

SLUŽBY

Podlahy jsou bezesporu takovou součástí vybavení domu, na kterou je kladena největší zátěž. Při výběru podlahy je tedy důležité zvážit všechny okolnosti, aby vámi vybraná podlaha dobře plnila svůj účel. Důležité je vybrat správný typ podlahy s přihlédnutím na stávající podklad a hlavně na to, kde konkrétně má být podlaha použita.


DŘEVĚNÁ PODLAHA

Součástí pohodlí a útulnosti každého domova, je příjemná a teplá podlaha. Mezi takové podlahy bezesporu patří přírodní podlahy dřevěné. Dřevo je pocitově příjemné a především vydrží. Životnost dřevěných podlah je kolem třiceti a výše let. Dřevěné podlahy dále dělíme na parketové a dýhové. Do parketových podlah patří průmyslové parkety, palubkové podlahy, mozaikové podlahy a vlysové podlahy. Dýhové podlahy tvoří podlahové díly s drážkou a perem. Střední vrstva dýhových dílů je z dřevěných vláken a nášlapnou vrstvu tvoří dýha z tvrdého dřeva o tloušťce cca 8mm. Dřevěné materiály se ošetřují nátěry laku, olejem nebo voskem.


LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Laminátové podlahy patří k nejdostupnějším podlahovým krytinám a to z důvodu ceny a jednoduchosti pokládky. Laminátové podlahy jsou jakýmsi sendvičovým prvkem ve tvaru prkna. Skládají se z nášlapné vrstvy laminátu nahrazujícího přírodní dřevo, nosného jádra, které je nejčastěji z dřevotřísky nebo zhutněné dřevovláknité desky a spodní protitahové stabilizační dýhy ze dřeva jehličnanů anebo pryskyřicového filmu, jehož úkolem je chránit před vlhkostí a stabilizovat tvar. Laminátové podlahy stačí pouze zamést, vysát nebo přetřít vlhkým hadrem.


KORKOVÁ PODLAHA

Korkové podlahy jsou oblíbené pro svůj přírodní vzhled, pružnost, tlumení kročejového hluku a tepelný komfort. Korek je přírodní materiál, který se získává z korkového dubu. Korkovou podlahu je možné instalovat v jakémkoliv interiéru. Vyžaduje snadnou a nenáročnou údržbu. Vyžaduje však bezvadný uzavírací nátěr, který chrání před intenzivním užíváním.


PODLAHA Z PVC

PVC podlahy si stále drží své místo na trhu. Dekory jsou pravidelně přizpůsobovány novým trendům. Pro nasvědčuje výhodná cena, dobré tepelné i zvukové vlastnosti. Oblíbené jsou pro svou jednoduchost a snadnou instalaci. Vyžadují snadnou údržbu.


VINYLOVÉ PODLAHY

Jedná se o nový trend v interiérech, který napodobuje dokonale přírodní materiály. Jsou rozměrově stálé, nesesychají, jsou pružné a velice odolné. Jedná se o heterogenní podlahovou krytinu z tvrzeného PVC, složenou z několika na sebe nalisovaných vrstev. Vyrábí se ve formě samostatných PVC lamel určených k celoplošnému lepení k podkladu, nebo jako plovoucí podlaha. Vyžaduje velice snadnou údržbu.


Uvažujete o zhotovení nebo opravě podlahy ?


Nejprve Vám doporučujeme přivézt s sebou nákres místností, do kterých se budou podlahy montovat. Může Vás též navštívit náš technik a provést zaměření.

Poradíme Vám, jaké materiály jsou do Vašich prostorů nejvhodnější, pomůžeme vybrat dekor a sestavit nářezový plán tak, aby vznikly co nejmenší prořezy. Společně vybereme soklové lišty, které se k Vámi vybranému dekoru budou nejvíce hodit.

Po závazné objednávce, před provedením montáže je nutné zaplatit zálohu. Po zaplacení zálohy se teprve připraví konkrétní materiál pro danou zakázku. Doplatek se provádí až po převzetí provedené práce, pokud není dohodnuto jinak.
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky